Fitoplankton Nerede bulunur ve Faydaları Nelerdir?

 Toplu halde bulunan su yosunlarının bir diğer ismi de fitoplanktondur. Genelde bu organizmalar; tatlı sularda ve aynı zamanda tuzlu sularda yaşamaktadır. Denizde dalgalar meydana geldiğinde suya karışır. Bu mikroorganizmalara toplumda deniz otu da denilmektedir.

Bu canlılar deniz altında fotosentez yapabilme özelliğine sahiptir. Bilimsel çalışmalar sonucunda ise bu mikroorganizmaların insan sağlığına çok faydalı olduğu ispatlanmıştır. İnsanlarda bulunan birçok rahatsızlığı kısa süre içerisinde tedavi edebilme özelliğine sahiptir.

Deniz ki fitoplanktonları; vücutta meydana gelen kanserli hücrelerin kısa zaman içerisinde yok olmasına sebep olur. Birçok rahatsızlığa karşı insan vücudunu korur. Diş sağlığına çok iyi gelir ve ciltte oluşan deformeleri kısa süre içerisinde giderek cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar.  Bağışıklık oranlarında düşüklük görülüyor ise kısa zamanda bağışıklık sisteminin normal düzeye çıkmasını sağlar. Damar sağlığı ve kalp sağlığı için çok yararlıdır; damarlarda tıkanıklık oluşmasına ve kalp krizi riskine karşı insan vücudunun korur. Herhangi bir zararı ve yan etkisi yoktur.

Fitoplankton Nedir?

 Deniz fitoplanktonları tatlı ve tuzlu denizde bulunan mikroorganizmalardır. İnsan vücuduna ve aynı zamanda cildine mucizevî etkiler katar. Kısa süre içerisinde olumlu yönlerini ortaya çıkarır. Suyun alt bölgesinde fotosentez yapar.

Deniz Fitoplankton Faydaları

Deniz fitoplanktonları ciltte meydana gelen siyah noktaları yok eder. Sivilcelerin kısa zaman içerisinde sönmesine yardımcı olarak yeniden sivilce oluşumunu engeller. Ciltte renk tonu eşit ise renk tonunun eşitlenmesine yardımcı olur. Cildin olduğundan parlak görünmesini sağlar.

Kalp ve damar sağlığını koruyarak ileride kalp rahatsızlığına yakalanma ihtimalini düşürür ve aynı zamanda damarların tıkanmasını engeller. Vücutta meydana gelen hasarlı hücreleri onarıcı özelliği bulunur. Bağışıklık sisteminde düşüklük mevcut ise kısa zaman içerisinde bağışıklık sisteminin de yüksek seviyeye çıkmasına yardımcı olur.

Deniz Fitoplankton Nerede Bulunur?

Deniz fitoplanktonları tatlı ve tuzlu denizlerde bulunur. Her  zaman suyun altında yaşarlar ve suyun alt kısmında fotosentez yaparlar.

Deniz Fitoplankton Zararları

Deniz fitoplanktonların herhangi bir yan etkisi ve aynı zamanda zararı yoktur.

( Toplam 36 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün )