Kedi Otunun Faydaları nelerdir?

Bilimsel araştırmalara göre uzmanlar kedi otunun faydalı olduğunu ispatlamıştır. Kedi otunun sağlık açısından inanılmaz faydaları bulunmaktadır. Kedi otunun sakinleştirici etkisi bulunur. Sinir depresyon anında içildiğinde sakinleştirir ve vücudu rahatlatır.

Eklem ve kaslarda bulunan ağrıları yok eder. Uykusuzluk sorununuz var ise bu sorunu halleder. Migren ağrısına çok iyi gelir. Kadınlarda adet döneminde meydana gelen ağrıları giderir. Bu dönemin daha rahat geçmesine sebep olur. Huzursuz bacak sendromuna çok iyi gelmektedir.

Kalp ve damar sağlığını korur. Tansiyonu düşürür ve normal seviyeye gelmesini sağlar. İdrar kaçırmayı engeller. Vücutta bulunan mikropları giderir. Baş dönmesini giderir. Mide ağrılarına çok iyi gelmektedir. Fazla tüketildiğinde zararları olabilmektedir bu sebeple fazla tüketilmemesi gerekmektedir.

Kedi otu nedir?

Kedi otu, pembe çiçekleri bulunan ve kokusu ile ünlü olan bir bitkidir. Sağlık açısından çok faydaları olduğu ispatlanmıştır ve uzun sürelerden beridir kullanılmaktadır.  Çayı yapılarak tüketilebilmektedir. Bu yazımızda kedi otu nedir konusu hakkında sizlere bilgiler aktardık. Şimdi ise kedi otu ne işe yarar konusu hakkında bilgiler aktaracağız

Kedi otu ne işe yarar?

Kedi otu inanılmaz etkilere sahip bir bitkidir. Parfüm yapımında kullanılır. Çok güzel bir kokusu vardır. Peki, kedi otu ne işe yarar? Kedi otu vücutta bulunan mikrop ve iltihapları giderir. Kişinin sakinleşmesini sağlar ve rahatlamasın yardımcı olur. Kas ve eklemlerde bulunan ağrıları giderir. Migren ağrılarına çok iyi gelir. Tansiyonu düşürerek normal seviyeye gelmesine yardımcı olur. Adet döneminde meydana gelen ağrı ve kasılmaları giderir. Huzursuz bacak sendromuna çok iyi gelmektedir.

Kedi otu faydaları

Kedi otu inanılmaz faydaları ile meşhurdur. Şimdi sizlere kedi otunun faydalarından bahsedeceğiz. İşte kedi otunun faydaları aşağıdaki gibidir..

  • Kişiye sakinlik verir ve rahatlamasını sağlar
  • Kadınlarda adet döneminde meydana gelen ağrıları giderir
  • Migren ağrılarını geçirir
  • Kas ve eklem yerlerinde bulunan ağrıları giderir
  • Tansiyonu düşürerek tansiyonun normal seviyeye gelmesini sağlar.
  • Huzursuz bacak sendromuna çok iyi gelmektedir.

Kedi otu nasıl kullanılır?

Kedi otunun genelde çayı yapılarak kullanılır. Bunun için bir bardak su kaynatılır ve altı kapatılır. Daha sonra içerisine bir tatlı kaşığı kedi otu atılarak 5 dakika kadar demlenmesi sağlanır. Bu sürenin sonunda kedi otu çayını tüketebilirsiniz. Kendine has muhteşem kokusu bulunmaktadır. Bu koku çoğu insan tarafından beğenilir. Bu yazımızda kedi otu nasıl kullanılır konusu hakkında sizlere bilgiler aktardık. Şimdi ise kedi otu hakkında daha fazla bilgiler vereceğiz. Yazımızı okumaya devam ediniz.

Tansiyona kedi otu..

Yüksek tansiyona kedi otunun mucizevi etkileri vardır. Tansiyonu düşürmek için kedi otunun çayını demleyip içmeniz önerilir. Düzenli bir şekilde yapıldığında tansiyonu düşürecek ve normal seviyeye getirecektir.

Adet dönemi ağrısına kedi otu..

Adet döneminde meydana gelen kramp ve ağrılar kadınları zor durumda bırakabilir. Bu ağrılardan kurtulmanız ve bu dönemi rahat geçirmenin yöntemleri vardır. Ağrınız olduğu zaman kedi otunun demleyip çayını içerseniz adet döneminde meydana gelen ağrıları geçirecektir. Mutlaka günde bir bardak birkaç gün bu bitki çayını tüketebilirsiniz.

Kas ve eklem ağrılarına kedi otu

Kedi otu kas ve eklemlerde meydana gelen ağrıları kısa süre içerisinde geçirecektir. Bunun için düzenli bir şekilde kahvaltıdan sonra bire bardak tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Düzenli bir şekilde kullanılırsa kısa bir süre içerisinde kas ve eklem ağrılarının yok olduğunu göreceksiniz.

Kedi otu sakinleştirir mi?

Kedi otunun sakinleştirici etkisi vardır.  Bunun için düzenli tüketim mutlaka sonuç verecektir. Kişinin sakinleşip rahatlamasına sebep olur. Bu yazımızda kedi otu sakinleştirir mi konusu hakkında sizlere bilgiler aktardık. Şimdi ise kedi otunun zararları hakkına bilgiler vereceğiz mutlaka yazımızı okumaya devam edin.

Kedi otunun zararları

Kedi otunun bilinçli bir şekilde tüketilmediği zaman zararları olacağını belirtmek isteriz.  Aşırı tüketilir ise mide problemlerine ve halsizliğe sebep olabilir. Asla alkol ile bir arada tüketilmemelidir. Günde en fazla 1 bardak içilmesi tavsiye edilir.

( Toplam 112 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün )