Bitkikutuphanesi.Com; geleneksel tıp ve tamamlayıcı tıp uygulamaları, fitoterapi, aromaterapi, uçucu yağlar, sabit yağlar, hidrosol (çiçek öz suları), maserasyon yağlar, vitamin ve mineraller, takviye edici gıdalar, ağaçlar kabuk ve kökleri, reçineler, killer, tıbbi ve aromatik bitkiler ile alakalı kaynaklı bilgiyi ulaşılabilir ve anlaşılır hale getirerek, halk sağlığını korumayı amaçlayarak hazırlanmıştır.

Sitede ve sayfalarında yer alan bilgiler, görseller ve bilgi grafiklerini kullanılırken unutulmamalıdır ki;

Doğal, bitkisel yada tıbbi demek zararsız demek değildir.

Bitkikutuphanesi.Com bir tedavi olma, teşhis koyma rehberi yada tıbbi bir kaynak değildir. Bu sitede yer edinen bilgiler tedavi amaçlı kullanılmamalı ve ne olursa olsun yetkili bir sağlık uzmanının tavsiyeleri yerine koyulmamalıdır.

Her doğal ürünün birden çok kullanım alanı olabileceği benzer biçimde, bu ürünlerin şifalı etkilerinden yararlanmak için kullanım alanlarına gore farklı doz, frekans ve tedavi süreleri uygulanması gerekir. Herhangi bir organik , doğal, bitkisel ürün az kullanıldığında etkisiz, çok kullanıldığında zararlı olabilir.

Her  bir insanın yapısı farklıdır ve benzer/aynı semptomlara sahip bir çok hastalık/ hastalık vardır.
Sağlık problemlerinize tanı koyulması, tedavi geliştirilmesi ve nezaret altında tutulması için ne olursa olsun yetkili bir sağlık uzmanına başvurun.

Uçucu yağların yoğun yapıları sebebiyle ve güçlü bileşimlerinden dolayı, uygulama yaparken azami özen göstermek, dikkat ve enformasyon gerektirirler. Her uçucu yağ direkt cilde uygulanamayacağı gibi, vücudun her uçucu yağa aynı dozda ve aynı sıklıkta maruz kalması da doğru değildir. Yetkili bir sağlık görevlisi reçete etmediği sürece uçucu yağlar kesinlikle dahili (ağız yoluyla yutularak) kullanılmamalıdır.

Bu sitenin kütüphanelerinde bulunan görseller (ör: bitki fotoğrafları, kabuk, kök, yaprak, reçine görselleri vb.), doğal meta’ları tanıma, kalitesine karar verme ve ya toplamada kullanılamaz. Sitede kullanılan uçucu yağ, sabit ve maserasyon yağ görselleri, ilgili yağların orijinal görüntüsünü ve dokusunu yansıtmayabilir. Bitkikutuphanesi.Com’da bulunan bütün görseller temsilidir.

Bitkikutuphanesi.Com ‘da bulunan içeriklerden kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz. Bitkikutuphanesi.Com’da yer edinen bir içerik asla kanuna aykırı ve de izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. Bitkikutuphanesi.Com’daki tüm bilgiler; tabip, eczacı ve uzman yayınlarından azami özenle derlenmiş olmakla birlikte, yayıncı bu bilgilerin eksiksiz veya mutlaka doğru olduğunu güvence edemez. Yazarlar ve yayıncı bu sitedeki bilgilerin kullanımından doğrudan veya dolaylı kaynaklanacak herhangi bir zararın ve de olumsuzluğun sorumluluğunu peşinen reddeder.